اتصالات پلی اتیلن

 

شرکت یزد پلی اتیلن کویر از سال 1398 اقدام به تامین واحد بازرگانی اتصالات نمود و بهره گیری از ظرفیت دیگر همکاران سبد کالایی خود را افزایش داده و موجبات رضایتمندی مشتریان خود را فراهم نمود،

 اتصالات پلی اتیلن به تجهیزاتی گفته می شود که در خطوط لوله کشی و تاسیسات در صنایع مختلف به منظور تغییر زاویه مسیر جریان سیال ، تغییر قطر خط لوله کشی ، تغییر در میزان دبی جریان و اتصال لوله ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند . یکی از دلایل رواج استفاده از محصولات پلی اتیلنی قابلیت اتصال سریع و آسان آنها است .

 

مهم‌ ترین اتصالات پلی اتیلن شامل:

         
 
                      اتصالات گازرسانی / الکتروفیوژن                                                             اتصالات جوشی / تزریقی                                                            اتصالات پیچی / رزوه ای
 
 
  1. – اتصالات پیچی یا دنده ای یا رزوه ای :

اتصالات پیچی پلی اتیلن در سیستم های لوله کشی برای اتصال مستقیم لوله ها یا بخش هایی از لوله جهت انطباق با اندازه های مختلف ( تبدیل ) ، زانو ، سه راهی و ... یا برای موارد دیگر مانند تنظیم یا اندازه گیری جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرند .

از انواع این دسته می توان به : سه راه مساوی ، سه راه نر ، سه راه ماده ، زانو ماده ، رابط مساوی ، رابط نر ، رابط ماده، تبدیل و درپوش انتهایی اشاره کرد .

این اتصالات در سایز های مختلف از سایز16 الی 125 و فشار کاری 10 اتمسفر موجود می باشد .

 

  1. اتصالات جوشی تزریقی :

 از اتصالات پلی اتیلن جوشی در لوله های قطورتر مورد استفاده قرار می گیرد و در مقایسه با اتصالات جوشی و چدنی مقرون به صرفه تر هستند و استحکام بالاتری دارند از انواع مختلفی از پلی اتیلن با فشار بالا ( HDPE ) و طبق استاندارد DIN16963  ساخته می شوند . از مزایای دیگر این اتصالات مقاومت در برابر زنگ زدگی ، صاف و صیقلی بودن آن ها و انعطاف پذیری بالا هستند .

این اتصالات در سایز های مختلف از سایز50 الی 630 و فشار کاری 6 الی 25 اتمسفر موجود می باشد .  

 

  1. اتصالات الکتروفیوژن :

اتصالات الکتروفیوژن پلی اتیلن در خطوط لوله انتقال گاز و خطوط آبرسانی قابل استفاده است که معمولا به دلیل بالابودن ضریب اطمینان آن بیشتر در شبکه های توزیع گاز مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل هم مورد تایید IGS  می باشد . اتصالات الکتروفیوژن در رده های فشاری 16 اتمسفر تولید می شود . این نوع اتصالات از جنس پلی اتیلن PE100 و بر طبق استاندارد EN1555-3 و INSO14427 تولید می شود .

اتصالات الکتروفیوژن در سایزهای مختلف از سایز 25 تا 225 موجود می باشد .